DEKLARACJI NA EGZAMIN ZAWODOWY - styczeń 2024

Deklaracja na egzamin.

5.9.2023

UWAGA SŁUCHACZE !

Dnia 15 września 2023 r. mija termin składania deklaracji przystąpienia do egzaminu zawodowego w sesji styczeń-luty 2024 r.

W tym celu należy pojawić się osobiście w sekretariacie szkoły przy ul. Rynek Główny 8 w Oświęcimiu (dotyczy to również absolwentów), w godzinach 09:00-17:00 od poniedziałku do piątku oraz w soboty w godzinach 08:00-16:00.

Ponadto przypominamy, że egzamin ten  jest obowiązkowy i jest jednym z warunków ukończenia szkoły i otrzymania świadectwa. Słuchacze, którzy nie przystąpią do egzaminu nie otrzymają świadectwa ukończenia Szkoły Policealnej na danym kierunku.

Poniżej informacja, z których semestrów i kierunków słuchacze powinni należy złożyć deklarację :

FLORYSTA OGR.01 - egzamin na sem. 2

OPIEKUN MEDYCZNY MED.03 - egzamin na sem. 3

TECHNIK BHP BPO.01 - egzamin na sem. 3

TECHNIK USŁUG KOSMETYCZNYCH FRK.04 - egzamin na sem. 4

TECHNIK ADMINISTRACJI EKA.01 - egzamin na sem. 4

Egzamin z każdej kwalifikacji składa się z etapu pisemnego  i etapu praktycznego (w formie wykonania konkretnego zadania przy stanowisku egzaminacyjnym dla kwalifikacji: OGR.01/MED.14/MED.12 lub w formie zadania praktycznego na arkuszu egzaminacyjnym dla kwalifikacji: EKA.01/BPO.01/FRK.04).

Podstawą zdania egzaminu jest otrzymanie: z etapu pisemnego - co najmniej  50% punktów możliwych do uzyskania;- z etapu praktycznego - co najmniej  75% punktów możliwych do uzyskania;

Po zdaniu egzaminu Okręgowa Komisja Egzaminacyjna wystawia świadectwo kwalifikacji oraz dyplom uprawniający do wykonywania zawodu (który jest ważny ze świadectwem ukończenia szkoły policealnej w danym zawodzie).

Przykładowe zadania egzaminacyjne można sprawdzić na stronie internetowej: https://arkusze.pl.