• zak.edu.pl  »
  • Aktualności  »

Nabór na kurs "Planowanie żywienia w placówkach oświatowych w świetle zmian przepisów prawnych".

23.2.2021

Prowadzimy nabór na kurs "Planowanie żywienia w placówkach oświatowych w świetle zmian przepisów prawnych".

Kurs skierowany jest do intendentek w żłobkach, przedszkolach i szkołach.

Na kursie nauczysz się:

- komponowania jadłospisów według zaleceń Instytutu Żywności i Żywienia, Norm Żywienia dla Populacji Polskiej oraz według rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 26 lipca 2016 roku w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom w jednostkach systemu oświaty (sklepiki, vending machine) oraz wymagań, jakie muszą spełnić środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach (Dz.U. z 2016 r. poz. 1154).

- obliczania średniej normy ważonej: kaloryczności oraz zapotrzebowania na białko, tłuszcze i węglowodany w tym błonnik

- obsługi kalkulatorów i programów do obliczania jadłospisów

Cena kursu 249 zł, czas trwania 16h, termin realizacji 13-14.03.2021r.